Aukštadvario apylinkių dviratininkų sporto ir sveikatingumo stovykla

Įgyvendintas projektas “Aukštadvario apylinkių dviratininkų sporto ir sveikatingumo stovykla”

Liepos mėn. 11-15 dienomis, asociacija  „Aukštadvario Bendruomenė“, drauge su motoklubo „Vorai MC Nomads“ atstovais, į vaikų ir jaunimo stovyklą kvietė dviračių ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjus. Ištisas penkias dienas, jaunieji dviratininkai turėjo progą išbandyti jau turimus šios transporto priemonės valdymo įgūdžius ir juos pagilinti, taip pat išmėginti vaikšką motociklą „Nitro“, dalyvavo vaikų užimtumo programose: gamino ir leido didžiulius burbulus, įgijo žolės riedulio pradmenis, gamino darbelius iš plastilino ir modilino, žygiavo pėsčiomis po Aukštadvario regioninį parką. Stovykla surengta šalia Aukštadvario įsikūrusiame motokempinge  „Škilietai“, stovyklą dalinai finansavo Trakų r. savivaldybė.

„Svarbiausias šios stovyklos tikslas buvo turiningai praleisti laiką gamtoje. Ant Škilietų ežero kranto, Mergiškių kalvų miške, įrengtoje stovyklavietėje, kvietėme apsilankyti ne tik dviračiais besidominčius jaunuolius, bet ir tuos, kurie su šia transporto priemone dar menkai pažįstami ar dviračių neturi išvis“,- apie idėją surengti tokią stovyklą pasakojo organizatoriai. Kvalifikuoti socialinio darbo specialistai, organizavę šią stovyklą, taip pat neabejojo, kad renginys turėjo ne tik teigiamos, švietėjiškos reikšmės, bet ir, bent trumpam, padėjo išspręsti, Aukštadvario apylinkėse opią, vaikų užimtumo problemą.

Penkias dienas 11 vaikų, prižiūrimi trijų kvalifikuotų darbo su vaikais ir paaugliais specialistų, leido vasaros dienas Aukštadvario regioniniame parke.  „Aukštadvario apylinkių dviratininkų sporto ir sveikatingumo stovyklos“ dalyviai, visą stovyklos laiką leido gamtoje, nebodami lietaus nakvojo palapinėse, kiekvieną rytą darė mankštas ir bėgiojo įvairias distancijas. Stovyklos organizatoriai pasirūpino, kad jauniesiems stovyklautojams penkios dienos gamtoje neprailgtų. Stovyklautojai ne tik svečiavosi Aukštadvario regioninio parko lankytinose vietose, bet ir klausėsi paskaitėlių, apie tai, kodėl įvairių šakų sportas nepraranda žavesio ir aktualumo netgi šiuo metu, kai jaunimas labiau pratęs prie kompiuterizuotų pramogų. Apie dviračių bei motociklų sporto, žolės riedulio ir aktyvaus laisvalaikio privalumus, teigiamą įtaką sveikatai ir savijautai, stovyklautojams pasakojo ne tik renginio organizatoriai bet ir specialiai tam pakviesti svečiai.

Stovyklos metu jaunimas buvo skatinamas ne tik aktyviau ir sveikiau leisti laisvalaikį bet ir pervertinti jau turimus įpročius. Renginio metu galiojo griežtos taisyklės, skirtos žalingų įpročių prevencijai. Stovyklos vadovai griežtai sekė jaunuolių dienotvarkę, kad joje neatsirastų laiko kvaišalams, energetiniams ir alkoholiniams gėrimams, bei kitiems žalingiems įpročiams.

„Neabejojame, kad stovykloje dalyvavę vaikai ir jaunuoliai, pasisėmė patirties ir žinių ir į dviračių sportą bei aktyvų laisvalaikį nuo šiol žiūrės palankiau. Taigi galime sakyti, kad projektas pavyko“,- džiaugsmo neslėpė stovyklos organizatoriai. Nors šiemet stovykla surengta pirmą sykį, organizatoriai nusiteikę optimistiškai ir puoselėja planus, kad šis renginys taps įprastu, kasmetiniu, jaunųjų Aukštadvario krašto dviratininkų kalendoriaus segmentu.

Kontaktai

Susisiekite su mumis:

Kviečiame

Visus norinčius dalyvauti jaunųjų motociklininkų būrelio veikloje kviečiame jungtis prie mūsų.