Jaunieji dviratininkai ir motociklininkai – pilnaverčiai eismo dalyviai

2008 metais vykdomas Vilniaus miesto Savivaldybės visuomenės sveikatos programos projektas “Jaunieji dviratininkai ir motociklininkai – pilnaverčiai eismo dalyviai”. Šį projektą finansuoja Vilniaus miesto Savivaldybė.

Trumpai apie projektą

Ši programa yra tęstinė, buvo finansuojama Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis ir anksčiau, taip pat – finansuojama kelerius metus iš eilės. Šis projektas yra 1999 m. pradėtos veiklos ir 2000 m. sukurto projekto “Arba – arba” tąsa. Programa vykdoma su 10 – 18 m. vaikais, paaugliais ir jaunuoliais. Pagrindiniai tikslai – dalyviai privalo išmokti bei laikytis KET reikalavimų, mokėti suteikti pirmąją medicinos pagalbą, įprasti naudotis įspėjamosiosmis priemonėmis tokiomis, kaip atšvaitai, žibintuvėliai ir pan. Šie tikslai pasiekiami reguliariai lankant teorinius ir praktinius užsiėmimus klubo klasėje, dalyvaujant Jaunimo techninės kūrybos sekcijos (JTKS) ir Jaunųjų dviratininkų sekcijos (JDS) veikloje, klubo organizuojamuose ar remiamuose renginiuose, dalyvaujant pilietinėse ir švietėjiškose akcijose. Projektas nenutrūkstamai vykdomas nuo pat 1999 m. ir kiekvienais metais projekto kokybė ir materialinė bazė gerėja, į projekto veiklą įtraukiama vis daugiau jaunuolių.

Šis projektas yra tęstinis. Jo tęstinumui yra sudaryta puiki materialinė bazė – klubas turi pilnai įrengtas patalpas visų sezonų ir lygių užsiėmimams. Pavasarį, vasarą ir rudenį praktiniai užsiėmimai vykdomi metaliniuose garažuose ir šalia jų, žiemą – šildomuose mūriniuose garažuose. Teoriniai užsiėmimai nuolatos vykdomi „Teorinių užsiėmimų klasėje“. Taip pat esame įsigiję pilną įrangą motociklų, mopedų ir dviračių remontui ir surinkimui: įrankius, spec. drabužius, spec. apsaugos priemones, spec. literatūrą. Didžioji dalis projekto vykdytojų dalyvauja šioje veikloje po 4 – 5 metus ir turi įgiję pakankamai patirties šio, bei panašaus pobūdžio projektų vykdymui, bei yra pasiryžę dirbti ir ateityje.

Ši programa skirta 10 – 18 metų amžiaus jaunuolių grupei. Tikimės, kad 2008 metais šioje programoje dalyvaus nuo 50 iki 60 jaunuolių. Programoje dalyvauja jaunuoliai, kuriuos mums rekomenduoja partneriai, kurių kompetentingumu abejoti negalima – tai Palaimintojo Jurgio Matulaičio socialinės rūpybos centras, SBĮ Socialinės paramos centras ir kt. Mūsų klubo durys nėra uždaros taip pat ir iš gatvės atėjusiems paaugliams. Dalyviai priimami ištisus metus.

Programa įgyvendinama

Praktiniai užsiėmimai – metaliniuose garažuose Sugiharos gatvėje ir šalia esančioje motovairavimo aikštelėje bei Buivydiškėse esančiuose mūriniuose garažuose, teoriniai užsiėmimai –  „Teorinių užsiėmimų klasėje“ Buivydiškėse, kultūrinių ir sporto renginių vietos nurodomos kiekvienu atveju atskirai.

Smulkesnė informacija telefonu +370.68666163

Kontaktai

Susisiekite su mumis:

Kviečiame

Visus norinčius dalyvauti jaunųjų motociklininkų būrelio veikloje kviečiame jungtis prie mūsų.